ایجاد مرکز آموزش صنایع دستی برای زنان روستای گزمنزل در سیستان + رونمایی از ۸۳ دستاورد اقتدارآفرین هسته‌ای – مینیران صنایع دستی میناتور

معاون صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: با همکاری دهیاری روستای گزمنزل مرکز آموزش صنایع دستی برای زنان این روستا ایجاد شد

معاون صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: با همکاری دهیاری روستای گزمنزل مرکز آموزش صنایع دستی برای زنان این روستا ایجاد شد.

بهروز عیسی زهی معاون صنایع دستی این استان اظهار کرد: در سال گذشته به منظور توانمندسازی زنان روستایی، همکاری با دهیاری ها و بخشداری ها در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قرار گرفت.

معاون صنایع دستی سیستان و بلوچستان افزود: در این راستا، دهیاری روستای گزمنزل از توابع بخش دشتیاری، با اعلام آمادگی، یکی از ساختمان های نیمه تمام را با همکاری بخش خصوصی آماده کرده و در اختیار صنعتگران قرار داده است تا در سال جدید فعالیت های صنایع دستی به ویژه سوزن دوزی در آنجا آغاز شود.

عیسی زهی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم روستای گزمنزل به عنوان الگو برای سایر روستاها باشد و شاهد اقدامات مفید دهیاری ها در زمینه صنایع دستی و ایجاد اشتغال باشیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

فعالیت های این مرکز در زمینه آموزش تکنیک ها و طراحی های نوین سوزن دوزی است که با هدف ایجاد اشتغال پایدار و موثر برگزار خواهد شد. در صورت درخواست صنعتگران و کارآموزان پس از پایان دوره ها، تسهیلات بانکی پرداخت می شود و در زمینه بیمه این صنعتگران اقدام خواهد شد.

——————-

خبرگزاری ایرنا: دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی از رونمایی 83 دستاورد اقتدارآفرین در حوزه هسته‌ای در مراسم روز ملی فناوری هسته‌ای خبر داد‌
بیستم فروردین مصادف با روز ملی فناوری هسته ای است.

دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی در تشریح این دستاوردها افزود: چهار دستاورد در سالن اصلی و پنج دستاورد هم به صورت ویدئو کنفرانس رونمایی می‌شود. همچنین قرار است 74 دستاورد در نمایشگاه جنبی رونمایی شود.

خبرگزاری ایرنا: دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی از رونمایی 83 دستاورد اقتدارآفرین در حوزه هسته‌ای در مراسم روز ملی فناوری هسته‌ای خبر داد‌.

زارعان یادآور شد: این دستاوردها در حوزه‌های مختلف از جمله سانتریفیوژها، جداسازی، رادیودارو، سرریز دانش در حوزه آب‌، بهداشت و درمان و نیروگاهی است.

اصغر زارعان امروز- شنبه- با اشاره به برگزاری روز ملی فناوری هسته‌ای گفت: در مراسم روز ملی فناوری هسته‌ای در حضور رئیس‌جمهوری، جمعی از وزرا و مقام‌های لشکری و کشوری از 83 دستاورد اقتدارآفرین در حوزه فناوری هسته‌ای رونمایی می‌شود.

مدیر ستاد برگزاری روز ملی فناوری هسته‌ای بیان کرد: در مراسم سال گذشته از 42 دستاورد هسته‌ای رونمایی شد که خوشبختانه امسال تعداد این دستاوردها نزدیک به دو برابر افزایش یافته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *