هشدار کارشناس هواشناسی به مسافران نوروزی سواحل دریای خزر – مینیران صنایع دستی میناتور

سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور با اعلام مواج بودن دریای خزر، از مسافران و گردشگران نوروزی خواست به نکات و توصیه های این سازمان توجه کنند
حقیقت افزود: فردا برای استان های گلستان، شرق مازندران، خراسان شمالی، خراسان رضوی و ارتفاعات استان کرمان بارش پراکنده پیش بینی شده است، همچنین بارش پراکنده روز دوشنبه در استان های خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی رخ می دهد.

سامانه بارشی که در کشور فعال است بارش رگبار و وزش باد در استان های واقع در سواحل شمالی مانند مازندران، گلستان و به تدریج خراسان شمالی و برخی از نقاط استان خراسان رضوی به دنبال دارد که پیش بینی می شود شدت بارش ها امروز در استان گلستان و خراسان شمالی بیشتر باشد.

سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور با اعلام مواج بودن دریای خزر، از مسافران و گردشگران نوروزی خواست به نکات و توصیه های این سازمان توجه کنند.

همچنین امروز و فردا دمای هوا در استان های خراسان رضوی و خراسان شمالی بین ١٠ تا ١٥ درجه کاهش خواهد داشت.

همچنین امروز در برخی از نقاط استان های تهران، قم، جنوب سمنان، شمال اصفهان، شمال یزد، خراسان شمالی، خراسان رصوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، جنوب فارس و استان بوشهر وزش باد شدید و احتمال گرد و خاک پیش بینی شده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

مسعود حقیقت افزود: پیش بینی ها نشان می دهد طی امروز و فردا شاهد کاهش دما در نوار شمالی کشور باشیم که بیشترین آن امروز در سواحل خزر و استان اردبیل بین ٧ تا ١٠ درجه رخ خواهد داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *